Dotacje i ulga IP Box w 2020 roku - zaproszenie na spotkanie

04.02.2020

 

Zapraszamy na kolejne bezpłatne spotkanie na temat Dotacji i ulgi IP Box w 2020 roku. Tym razem spotykamy się 19 lutego w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, gdzie w kameralnej i niezobowiązującej atmosferze opowiemy o możliwościach pozyskania dotacji na realizacje inwestycji lub projektów badawczo-rozwojowych. Ponadto, przybliżymy zagadnienie coraz popularniejszej ulgi podatkowej IP Box (5% stawka CIT/PIT) i zreferujemy prawa własności intelektualnej, które uprawniają do skorzystania z ulgi. Warto dodać, że rok 2020 będzie ostatnią szansą na realizację inwestycji przy wsparciu klasycznych instrumentów dotacyjnych. Eksperci InnovaTree oraz Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy odpowiedzą na Państwa pytania i podzielą się zdobytym doświadczeniem.

 

Prelegentami będą:

  • dr inż. Szymon Talbierz – doktor nauk technicznych. Wspiera przedsiębiorstwa w zakresie kształtowania strategii rozwoju w oparciu o innowacje i wiedzę, łącząc różnorodne kompetencje doradcze z zakresu innowacyjności, finansów i pomocy publicznej. Były ekspert naukowo-gospodarczy: NCBR, PARP, BGK, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

  • Paweł Sieczkowski - od ponad 8 lat wspiera przedsiębiorstwa w procesie realizacji projektów badawczych oraz związanych z wdrażaniem innowacji w tym również projektów dotyczących zarządzania innowacją w firmie. Nadzoruje realizację projektów dla których wartość uzyskanego wsparcia z programów Unii Europejskie i środków krajowych przekracza 0,5 mld zł. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z innowacjami, pozyskiwaniem finansowania na badania oraz wdrożenia innowacji. Współpracuje zarówno z dużymi polskimi i międzynarodowymi przedsiębiorstwami, jak i start’upami.

  • r. pr. Jarosław Ostrowski – doradca podatkowy, radca prawny. Założyciel i wspólnik zarządzający Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy – największej kancelarii prawnej w regionie kujawsko-pomorskim według rankingu dziennika Rzeczpospolita. Od ponad dwudziestu lat efektywnie doradza przedsiębiorcom z szerokiego spektrum branż, ze szczególnym uwzględnieniem branży farmaceutycznej, budowlanej, spożywczej czy usług finansowych.

  • r. pr. Joanna Skrzeczkowska – radca prawny z Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy, specjalizuje się w prawie własności intelektualnej ze szczególnym uwzględnieniem prawa własności przemysłowej, w tym rejestracją i ochroną znaków towarowych, prawem autorskim oraz ochroną dóbr osobistych. Redaktor naczelna bloga Patent na kreatywność.

 

INDYWIDUALNA KONSULTACJA

Podczas drugiego bloku będą mieli Państwo unikalną szansę, aby wziąć udział w indywidualnych spotkaniach z ekspertami i tym samym porozmawiać na temat Państwa projektów. Na spotkaniu określimy aktualne potrzeby, a także przeanalizujemy potencjał Państwa przedsiębiorstwa: czy dostępny potencjał techniczny, ludzki oraz finansowy stwarzają szansę na skuteczne aplikowanie o środki UE? Przedmiotową analizę zakończy rekomendacja ekspertów odnośnie zasadności ubiegania się o dotację i wyboru rodzaju dostępnych źródeł dofinansowań. Podczas konsultacji odpowiemy również czy dochody uzyskiwane przez Państwa firmy upoważniają do skorzystania z ulgi IP Box. Każde spotkanie indywidualne potrwa maksymalnie 20 minut i może w nim uczestniczyć kilku przedstawicieli jednej firmy. Udział w indywidualnych konsultacjach jest bezpłatny.

 

Wydarzenie objęte zostało patronatem Pracodawców Pomorza i Kujaw.

 

LINK DO REJESTRACJI jest tutaj

 

 

Wpis nie stanowi porady ani opinii prawnej w rozumieniu przepisów prawa oraz ma charakter wyłącznie informacyjny. Stanowi wyraz poglądów jego autora na tematy prawnicze związane z treścią przepisów prawa, orzeczeń sądów, interpretacji organów państwowych i publikacji prasowych. Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy Sp.K. i autor wpisu nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne skutki decyzji podejmowanych na jego podstawie.​

Please reload

Zespół autorów Bloga
Dagmara Fabiszak

Dagmara Fabiszak

radca prawny, redaktor bloga

Karolina Sasanowicz

Karolina Sasanowicz

radca prawny

Patrycja Callaghan

Patrycja Callaghan

radca prawny

Aleksandra Brudnoch

Aleksandra Brudnoch

aplikant radcowski

Szukaj po kategoriach
Media
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
Please reload

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

Znajdziesz nas również